17 Aralık 2013 Salı

Skyhunter FPV 15 Aralık 2013 Uçuşu - Eryaman

Merhabalar,
FPV uçuşlarına Ankarada'ki çetin kış şartlarına aldırış etmeden devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu Hasan Güner ile birlikte Eryaman'daki Kaşmir konutlarının arkasında bulunan boş alanda Eryaman ekibinin uçuşlarını yaptığı bölgede bir kaç sorti yaptık. Önce arkadaşımıza aldığımız yeni Bixler 2 modelin maiden uçuşunu ve ayarlarını yaptık. Çok stabil uçuşu olan ve güzel süzülen bir model. İleride bu modeli kullanarak kısa ve orta mesafe FPV uçuları da yapabilir.

Daha sonra Skyhunter ile 2 FPV sortisi gerçekleştirdik. İlk sortide daha çok otopilot ve RTH ayarları ile uğraştık. İkinci sortide ise ilk defa 4s 8000mah lik pili denedik. Bu pili ağırlık/verim açısından çok başarılı buldum. Agresif uçuş marjına rağmen 43 dakika uçuş sağladı. Sanırım tasarruflu uçuş şartları altında 50dk üzerine çıkacaktır. FPV için oldukça yeterli hatta bu soğuklarda rahatsız edici bir süre :)

Tüm balans ayarlarına rağmen Gopro'daki jello hala bir miktar devam ediyor. Sanırım başka bir pervane ile daha deneyeceğim. Olmazsa artık motorun pervane adaptörünü de değiştirmek gerekebilir.

Arada eğlence olsun diye Bixler 2 yi de takip ettik ve çok şükür günü kırımsız tamamlayarak eve döndük.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder