6 Temmuz 2015 Pazartesi

Ankara FPV Ekibi ile Takip Uçuşları

Merhabalar... 4 Temmuz Cumartesi günü Ankara FPV ekibinin tecrübeli modelcilerinden Şükrü Korkmaz ve Recep Ceylan ile birlikte Haymana yolunda, Free Pistin hemen yanındaki, Güneydoğu Havacılık firması tarafından çok hafif motorlu uçak pilotaj (UPL-Ultralight Pilotage Licence) eğitimi vermek üzere yaptırılan pistte buluştuk. Burası henüz tam olarak faaliyete geçmediği için sağ olsun firma sahipleri uçuş eğitimi olmayan zamanlarda belirli kurallar çerçevesinde modelcilerin bu alanı kullanmasına müsaade ediyorlar. Önümüzdeki dönemde pist faaliyete geçtiğinde de modelcilerin kullanımı için hemen yakında bir alan yaptırılması gibi bir durum da var ancak henüz netleşmiş değil. Zamanla bekleyip göreceğiz. Ancak şimdilik böylesine güzel bir alanda uçma şansı bulabildiğimiz için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum.

Şükrü Korkmaz yeni topladığı Skywalker 1900 2015 uçağı, Recep Ceylan el yapımı üstten kanatlı balsa FPV uçağı ve mini quad ile sahaya geldi. Ben de yine kendi yapmış olduğum mini skyunter modelinin clonu ile uçuşa katıldım. Birbirimizi takip uçuşları yaptığımız eğlenceli ve bol uçuşlu bir öğlenden sonra oldu. Uçuşlarımıza havanın nispeten daha serin olduğu saat 16.00 civarı başladık. Ben 19.30 gibi ayrılırken Şükrü Korkmaz ve Recep Ceylan gün batımının keyfini FPV yaparak çıkarmaya devam ediyorlardı.

Güzel bir uçuş gününden sonra sanırım en keyiflisi de videoları düzenleyip merakla bekleyen dostlarla paylaşmak olsa gerek :)

İyi seyirler...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder